Неділя, 24.11.2024, 21:20Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Категорії розділу

Форма входу

Годинник

Информер Часов

Погода

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Статистика 2

free counters

Статистика 3

Каталог webplus.info

Термо- спідометри

Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Російська баня
Лазні на Русі з'явилися дуже давно. Ще в статуті князя Володимира лазні згадуються як заклади для нижчих, бідніших шарів суспільства. В ті часи лазні будувалися скрізь, по всій Росії.
                                             
Класична російська лазня – це будівля, що складається з двох кімнат: роздягальні і парильні. У парильні встановлювалася дров'яна піч - кам'янка. Кімнати відпочинку, як такий, на той момент не існувало. Тобто процес паріння полягав в безперервному чергуванні власне паріння і охолоджування водою із струмка, стрибанням в річку або в сніговий замет.

Початкова конструкція російської лазні не передбачала димаря і дим виходив через спеціальне віконце в парній. Це називалося париться «по-чорному».

Спочатку таку лазню як слід натоплювали, потім припиняли топку, провітрювали приміщення парної, закривали всі вікна і двері і розбризкуючи воду на камені печі – парилися. У лазні «по-чорному» створювався неповторний аромат, «російський дух», який утворювався завдяки дії диму з кам'янки на дерев'яні стіни і помости парної.

Дещо пізніше, після об'єднання печі-кам'янки і димаря, з'явилася традиційна «біла» лазня, яка завдяки своїй зручності є найбільш поширеною і популярною на сьогоднішній день в більшості країн СНД.

Багато людей не відрізняють між собою російську лазню і фінську сауну, але насправді різниця між ними - величезна. Дві найбільш явні відмінності це температурний режим і вологість. У справжній російській лазні температура повітря коливається близько 60-75 градусів, а в сауні може доходити і до 140. Вологість же вище в лазні - 60 відсотків, проти 5-10 в сауні.

Сьогодні російська лазня доступна не тільки в сільській місцевості, але навіть і в центрах великих мегаполісів. Дров'яні кам'янки з успіхом замінюються газовими або електричними, а річки і снігові замети – сучасними бассейнами.

Незмінними залишилися лише атрибути російської лазні: кадівб з водою, ковш для розбризкування води на камені печі і запашний березовий віник, що має цілющі властивості.
Категорія: Мої статті | Додав: af (21.05.2012) W
Переглядів: 640 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний хостинг uCoz