Неділя, 24.11.2024, 22:00Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Категорії розділу

Форма входу

Годинник

Информер Часов

Погода

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Статистика 2

free counters

Статистика 3

Каталог webplus.info

Термо- спідометри

Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Дачні будинки з бруса
Якою Ви уявляєте сучасну дачу? Перше – комфортабельною і влітку, і взимку. Друге – красивою. Третє – порівняно недорогою і необтяжливою (як у будівництві, так і в експлуатації). Звичайно, кожен розуміє ці три пункти по-своєму. Але є і щось загальне, а саме: дачний будинок в порівнянні із заміським котеджем, призначеним для постійного проживання сім’ї, має, як правило, істотно меншу площу, не поступаючись котеджу за рівнем комфорту і, швидше за все, перевершуючи його за можливостями відпочинку на природі : наявності відкритих терас, балконів і т.д. Ці важливі моменти впливають на вибір архітектурного та планувального рішення, будівельних матеріалів і технологій, інженерного забезпечення та, у кінцевому підсумку, на бюджет.

Зупинимося на виборі відповідного матеріалу і технології для будівництва дачного будинку.

Будівництво дачі за каркасною технологією

Чим менше площа будинку, тим більшу роль у бюджеті будівництва грає вартість матеріалу, з якого складені несучі стіни. Тому перше, що спадає на думку, – побудувати каркасний дачний будинок, і багато хто йде саме цим шляхом. Що ж, каркасна технологія при її грамотному використанні дозволяє будувати досить міцні, надзвичайно теплі і порівняно недорогі будинки (хоча надмірна економія може призвести до того, що дача вийде хиткою і продуваємою). За красою каркасні дачі не поступаються іншим, виконаним з більш дорогих матеріалів, оскільки зовнішня і внутрішня обробка каркасного дачного будинку може бути абсолютно будь-якою. Але є один тонкий момент, про який часто замовчують будівельники, що спеціалізуються на будівництві каркасних дач і котеджів: зовнішні стіни каркасного будинку, якщо їх правильно побудувати, не пропускають повітря – не «дихають». Тобто такий будинок повністю втрачає одну з головних екологічних переваг натуральної деревини – здатність регулювати мікроклімат у приміщенні найбільш комфортним для людини чином.

Адже для того, щоб волокнистий утеплювач, закладений в стіни каркасного дачного будинку, не намокав взимку від конденсату, який утворюється при охолодженні повітря, його доводиться повністю ізолювати від опалювальних приміщень повітронепроникною плівкою, щоб тепле повітря зсередини будинку не проникало в утеплювач. Таким чином, під внутрішньою обробкою знаходиться зовсім не дерево, а герметичний пластик (найчастіше поліетилен). Тому з точки зору екології каркасні дачі істотно поступаються дачним будинкам, побудованим з натуральної деревини – колоди або бруса. Чимось неминуче доводиться розплачуватися за дешевизну.


Дачний будинок з бруса – тільки одні плюси, і ніяких мінусів

Дачне будівництво з неструганого бруса природньої вологості за вартістю займає проміжне положення між будівництвом каркасних дач і будівництвом дачних будинків з оциліндрованої колоди і профільованого бруса. Складені з неструганих брусів стіни зрубу вимагають зовнішнього декоративного оздоблення, і цілком логічно між несучою стіною і обробкою закласти утеплювач. Таким чином, виходить утеплений дачний будинок, в якому за красу відповідає зовнішня і внутрішня обробка, за тепло – шар утеплювача, а за міцність – капітальні стіни із бруса. Три головні функції стін чітко розділені, тому кожна з них вирішується найкращим чином.

Можна подивитися на справу і з іншого боку. З чим пов’язаний основний недолік каркасних стін – їх повітронепроникність? З тим, що всередині стін знаходиться утеплювач, який доводиться захищати від попадання теплого повітря, насиченого водяною парою, зсередини опалювальних приміщень. Так давайте ж перемістимо утеплювач назовні, а стіну зробимо суцільною, дерев’яною! З якого матеріалу? Зрозуміло, з самого недорогого – з неструганого бруса природної вологості, що має мінімальний, необхідний для міцності стін, перетин. У результаті вийде дачний будинок, позбавлений зазначеного недоліку, а за ціною лише ненабагато перевершує каркасний.

При цьому є ряд позитивних «побічних» ефектів:

1. Дачний будинок виходить набагато більш капітальним, грунтовним, ніж побудований за каркасною технологією, і не менш теплим.

2. Несучі брусові стіни під шаром утеплювача завжди перебувають в оптимальних для деревини умовах: захищені від перепадів температури і вологості, від попадання вологи і прямих сонячних променів. Тому вони прослужать набагато довше, ніж такі ж стіни на відкритому повітрі. Їх капітальний ремонт буде потрібний набагато рідше, а заміна зовнішньої обробки й утеплювача при необхідності є доволі простою.

3. Відмінна екологія в брусовому дачному будинку обумовлена ​​тим, що з житловими приміщеннями є сусідами тільки натуральне дерево, утеплювач – мінеральна вата – винесений назовні, а жодних синтетичних матеріалів немає і в помині. Можна навіть не покривати внутрішню дерев’яну декоративну обшивку стін фарбою або лаком: деревина постаріє, з часом потемніє, але не зіпсується. У цьому сенсі дача з бруса виявляється навіть більш екологічною, ніж будинок, побудований з профільованого бруса або оциліндрованої колоди, які обов’язково вимагають обробки захисно-декоративними сумішами.

Щоб усе це здійснилося на практиці, потрібно грамотно побудувати утеплені тришарові стіни дачного будинку з бруса. Необхідно, щоб між шаром утеплювача і зовнішньою обробкою залишався вентильований повітряний зазор, в якому вільно циркулює повітря. Повітряний зазор потрібний для того, щоб водяна пара швидко мчала назовні і не випадала у вигляді конденсату. Поверхня утеплювача відділяється від повітряного зазору вітрозахисною плівкою.

Така конструкція носить назву «вентильований фасад» і давно використовується в будівництві. Дачні будинки з бруса з «вентильованим фасадом» відповідають всім вимогам до сучасної комфортабельної дачі. Справді, ми маємо
а) відмінну екологію та мікроклімат дерев’яного будинку,
б) високий рівень комфорту (водопровід, каналізацію в опалювальному дачному будинку),
в) економію за рахунок високих теплозберігаючих властивостей будинку,
г) необмежені можливості по зовнішній і внутрішній обробці,
д) високу ремонтопридатність і тривалий термін служби без капітального ремонту.

Ось чому ми вважаємо будівництво дач з бруса з вентильованим фасадом оптимально збалансованим рішенням.


Порівняємо з дачею з оциліндрованих колод

Без сумніву, дачні будинки з оциліндрованої колоди виглядають дуже красиво – фактурні, витончені, співмірні, сучасні. Але краса вимагає жертв, і в даному випадку доводиться жертвувати теплозбереженням: зовнішні стіни з колод перетином 22-24 см пропускають набагато більше тепла в одиницю часу, ніж утеплені стіни з бруса. Це означає, що витрати на опалення ​​дачі з колод взимку виявляться значно вищими, ніж в утепленій брусовій дачі з «вентильованим фасадом». Наскільки це важливо, кожен вирішує сам для себе, але потрібно зауважити, що на тлі постійного подорожчання енергоносіїв (включаючи магістральний газ) різниця може стати вельми відчутною вже в недалекому майбутньому.

Виникає питання: а чи потрібно взагалі опалювати дачу взимку, якщо господарі рідко приїжджають, у вихідні дні, та й то не завжди? По-перше, приїхавши в холодну дачу, Ви витратите кілька годин на те, щоб її хоч якось нагріти, і весь цей час будете приречені мерзнути в холодній хаті чи на вулиці. По-друге, що ще більш важливо, якщо дача не опалюється взимку, то необхідно заздалегідь злити всю воду з водопроводу. А значить, ви опинитеся на дачі без води в крані і унітазі. Чи відповідає це сучасним поняттям про дачний комфорт? Навряд чи … Тому, ймовірно, доводиться відповісти на поставлене питання позитивно: треба опалювати. Газовий котел або електричні конвектори, встановлені на мінімальну температуру, можуть працювати постійно, – але залишається питання ціни. І знову ми приходимо до того ж: будівництво дач з бруса виграє в порівнянні з будівництвом з оциліндрованої колоди з точки зору доцільності.

Що стосується краси, то зовнішня обробка дачного будинку з бруса з «вентильованим фасадом» може досить точно відтворювати зовнішній вигляд оциліндрованої колоди і навіть клеєного бруса, – за винятком торцевих випусків, які, втім, можна (і навіть рекомендується, щоб оберегти торці колод від вологи) закрити вертикальними декоративними дощатими панелями. До того ж, за збереженням зовнішнього вигляду рублених стін потрібно постійно стежити, періодично обробляючи їх захисно-декоративними сумішами. Що Ви будете робити, якщо колоди втратять свою початкову красу? Повернути її не так-то просто. Набагато легше відремонтувати або замінити зовнішню або внутрішню обшивку стін дачі з бруса.

Висновок

Дачні будинки з бруса природної вологості, утеплені за способом «вентильований фасад», серед всіх типів дерев’яних дач мають найкращу екологію і довговічність, вимагають мінімального догляду, дозволяють економити на опаленні, по красі не відстають від інших, а ціною перевищують лише каркасні будинки такої ж площі і планування.
Категорія: Мої статті | Додав: af (12.10.2012)
Переглядів: 1067 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний хостинг uCoz