Середа, 08.05.2024, 14:34Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Категорії розділу

Форма входу

Годинник

Информер Часов

Погода

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Статистика 2

free counters

Статистика 3

Каталог webplus.info

Термо- спідометри

Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Ялівець
Ялівець відноситься до роду вічнозелених хвойних дерев і чагарників сімейства Кипарисових. Цікавою особливістю рослини є його термін життя, а він складає близько 600 років. Дуже стійке до засух.
                               
Цей хвойний чагарник широко поширений по всій Північній півкулі, особливо в США, Мексиці, Росії і південній Азії. На Євразійському континенті росте як підлісок в соснових і ялинових лісових масивах. Вимогливий до наявності великої кількості сонячного світла.

Території зарослі ялівцем практично не мають в атмосфері хвороботворних мікроорганізмів, оскільки гектар ялівцевих чагарників за добу виділяє від 10 до 30 кілограм летючих фітонцидів (антибактеріальних, біологічно активних речовин). Для порівняння: гектар звичайного соснового лісу – лише 2 кг на гектар.

Застосування цього хвойного чагарника надзвичайне широке. У медицині його використовують для лікування туберкульозу, гострих захворювань дихальних шляхів, бронхіту. З шишкоягод ялівцю отримують сировину для виробництва медичних препаратів використовуваних при лікуванні різного роду дерматитів, захворювань нирок і сечового міхура. Масло рослини широко застосовується при ревматизмі, радикуліті і невралгічних проявах.

Ягоди ялівцю використовуються як прянощі в німецькій, французькій і скандинавській кухнях. Їх додають в різні м'ясні блюда, бульйони, супи, фарші та інші блюда для надання їм специфічного смаку дичини. Також ялівець додають в джин і різноманітні лікери.

Деревина ялівцю застосовується у виробництві олівців і тростин. Крім того, в сільській місцевості деревина ялівцю використовується для знезараження повітря в приміщеннях. Робиться це таким чином: потовчену деревину засипають у воду і кип'ятять 15-20 хвилин. Ефірна олія, що знаходиться в деревині випаровується і санує повітря в приміщенні. Також, потовчена деревина, зібрана в мішечки, допомагає оберігати речі від молі.

У сауні молоді гілки ялівцю можуть включаться до складів віників для паріння, а також використовуватися для знезараження місткостей для води (діжок, відер і тому подібного). Масло ялівцю, в якості ароматичної добавки для парної, розводять в пропорції 2-3 краплі масла на один літр води. У воду можна додати декілька крапель лимонного соку. Також в сауні ялівець вдало поєднується з евкаліптом, шавлією, цитрусовими, лавандою і кипарисом.
Категорія: Мої статті | Додав: af (21.05.2012)
Переглядів: 637 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024 | Безкоштовний хостинг uCoz